Jak szukać taniego OC?

Wszyscy właściciele samochodów są zobowiązani do zakupu polisy ubezpieczeniowej. Niestety te często wcale do najtańszych nie należą. Na szczęście jest na to sposób. Nie przepłacaj i sprawdź, jak szukać taniego OC.

Przepisy prawa obowiązujące w naszym kraju jasno mówią, że ubezpieczenie komunikacyjne OC jest obowiązkowe, a kierowcy, którzy zignorują prawo i nie zdecydują się na krok jakim jest zakup polisy ubezpieczeniowej, w przypadku kontroli drogowej mogą liczyć nawet na kilka tysięcy złotych kary. Ale to nie wszystko, jeśli spowodujemy kolizję nie posiadając OC, czeka nas rozprawa w sądzie. Jak widać, konsekwencje tego rodzaju zaniechań mogą być poważne, nic dziwnego, że wielu kierowcom nie przyjdzie nawet do głowy, aby zdecydować się na krok, jakim jest jazda samochodem bez ubezpieczenia. Nie oznacza to jednak, że właściciele samochodów z ochotą wydają ciężko zarobione przez siebie pieniądze, a ceny OC są korzystne. Nie jest tak. Jednorazowe wydanie dość pokaźnej kwoty nie jest niczym przyjemnym, tym bardziej, że tanie OC trzeba znaleźć sobie samemu i wcale nie jest to tak łatwe, jak początkowo mogłoby się wydawać. Zobacz, jak szukać taniego OC.

Tanie OC – jak szukać?

Porozmawiaj z dotychczasowym ubezpieczycielem

Czas, kiedy kończy ci się dotychczasowe ubezpieczenie to idealny moment na negocjacje. Nie masz nic do stracenia, a zawsze warto spróbować. Porozmawiaj ze swoim obecnym ubezpieczycielem na temat zmiany ceny OC. Agencje ubezpieczeniowe nie chcą tracić klientów, toteż często okazują się być otwarte na propozycję zejścia z ceny za ubezpieczenie komunikacyjne OC. Jeśli jednak próby negocjacji nie przyniosą zamierzonego skutku, mamy do wybory kilka innych możliwości.

Szukaj agentów ubezpieczeniowych

Zapytaj znajomych o agentów ubezpieczeniowych, u których mają wykupione OC. Często okazuje się, że w zasięgu ręki znajduje się agent oferujący ubezpieczenie komunikacyjne w korzystnej cenie. Jeśli jednak znajomi nie są zadowoleni z ceny swojej polisy ubezpieczeniowej i sami zastanawiają się, gdzie znaleźć tanie OC, szukaj dalej, na przykład zamieszczając post z zapytaniem w grupach na popularnych portalach społecznościowych.

Znajdź ubezpieczenie OC przez Internet

Porównywarki OC nie bez powodu w ciągu ostatnich lat zaczęły cieszyć się niemałym uznaniem wśród tysięcy kierowców w całym kraju. Szukanie polisy ubezpieczeniowej przez Internet ma same zalety, takie jak na przykład wygoda, bowiem szukanie OC nie wymaga od nas wyjścia z domu lub szeroki wybór możliwości, bowiem dziś agencje ubezpieczeniowe chcąc ściągnąć do siebie jak najwięcej klientów z całej Polski oferują naprawdę korzystne ceny OC.

Skorzystaj z pomocy doświadczonych członków rodziny

Warto pamiętać, że cena za OC dla każdego kierowcy może być różna, bowiem wpływa na nią naprawdę wiele czynników takich jak między innymi wiek i doświadczenie kierowcy, marka samochodu czy miejsce zamieszkania. Właśnie z tego względu dla dwóch pozornie niewiele różniących się od siebie kierowców cena polisy ubezpieczeniowej może różnić się od siebie nawet o kilkaset złotych. Na szczęście istnieją sposoby na to, jak zaniżyć cenę OC. Wystarczy, że doświadczony kierowca, na przykład nasz tata, będzie figurował jako główny właściciel pojazdu, a my będziemy współwłaścicielami auta. Jednak nie należy zapominać o tym, że w przypadku kolizji zniżki tracą wszyscy właściciele pojazdu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *